CTR 750 EV MOBIL

4140 x 34-35 x 0,9-1,0 mm

Posuv do rezu a späť – motorický
Výškové nastavovanie ramena – motorické
Ovládací panel – na pojazdnom mosta
Manipulácia s kmeňom – ​​ručné
Celková rezná dĺžka: 4,2 m

Zväčšená a zosilnená verzia populárneho modelu CTR 550 umožňuje spracovanie kmeňov až do priemeru 75 cm.

Výkonný motor 5,5 kW zaručuje plný výkon ako pri plne profesionálnom nasadení, pri rezaní přesílené guľatiny alebo aj pri delení veľmi tvrdých materiálov.

Stroj je osadený na stabilnom prepravnom vozíku, umožňujúcim jednoduchú prepravu stroja na miesto rezanie.

Celková váha modelu CTR 750 EV mobil s prívesným vozíkom je 689 kg.

Skontrolujte si v technickom preukaze Vášho vozidla, akú maximálnu váhu môže mať prívesný vozík!

Prepravný vozík je vybavený šiestimi robustnými, plynule nastaviteľnými podpernými nohami. To zaručuje stabilitu ako pri nakladaní kmeňa a manipuláciu s kmeňom, tak aj pri samotnom rezaní. Jednoduché nakladanie kmeňa na ložnú plochu stroja pomocou manuálneho navijaku a dráhy pre navalení kmeňa (príslušenstvo). Prepravný vozík je homologovaný vrátane pojazdových sekcií, upínačov materiálu a výklopných uholníkov. Pri vybavení nového osvedčenia na STK je nutné z vozíka odstrániť pojazdový most s ramenom pílového pásu.

Jednoduchá demontáž a spätná montáž. Prepravný vozík je jednonápravový a nebrzdený. Súčasťou dodávky je aj nepremokavá plachta, chrániaci most s ramenom pílového pásu pred dažďom pri transporte alebo parkovanie. Pre bezpečné upevnenie je plachta vybavená okami a oceľovým lankom s koncovkami, umožňujúcimi použitie visiaceho zámku. Maximálna povolená rýchlosť je 130 km / hod.

Oproti typu CTR 750 E sa strojným posuvom do rezu a späť je tento model pre dosiahnutie čo najvyššej produktivity naviac vybavený aj motorovým výškovým nastavením ramena pílového pásu. Automatické nabehnutie na požadovanú hrúbku rezu prebehne po nastavení na farebnom dotykovom displeji.

Výškové nastavenie ramena pílového pásu je riešené pomocou reťazového prevodu poháňanom elektromotorom so závitovkovou prevodovkou, ktorý je riadený frekvenčným meničom. Na dotykovom displeji sa jednoducho nastaví požadovaná hrúbka rezu s možnosťou nastavenia potrebného koeficientu prerezu materiálu. Pohyb ramena, riadený pomocou frekvenčného meniča so spomalením v koncových polohách, zaručuje presné nabehnutí na požadované hodnoty.

Posuv do rezu a späť zabezpečuje pomocou reťazového prevodu elektromotor so závitovkovou prevodovkou, riadený frekvenčným meničom. Rýchlosť jazdy sa mení jednoducho otáčaním kolieska potenciometra na ovládacom paneli. Koncové, dojazdové polohy sú proti nárazu zabezpečené automatickým spomalením a zastavením. To výrazne zvyšuje komfort obsluhy stroja, zabraňuje chybám ľudského faktora pri manuálnom nastavení a zvyšuje celkovú produktivitu. Ovládací panel je umiestnený na pojazdnom mosta ramena pílového pásu. To umožňuje počas rezu bližší kontakt obsluhy s rezaným materiálom.

Ideálne riešenie pre rodinné farmy, stolárske prevádzky alebo malé pilnice.

Základná reznú dĺžku je možné predĺžiť pomocou Predlžovacia sekcie mobil, viď. príslušenstvo.

Masívne uložené hnacie koleso je cez klinový remeň poháňané profesionálnym elektromotorom, špeciálne vyvažovanými proti vibráciám. Celkový príkon stroja 5,5 kW zaručuje nízke prevádzkové náklady a jednoduché pripojenie k sieti.

Systém napínacej kola sa pohybuje v masívnom liatinovom vedenia, čo zaručuje dlhú životnosť a presnosť nastavenie i pri dlhodobom užívaní stroja.

Rameno je osadené hliníkovými obežnými kolesami s presným vyvážením proti vibráciám. V obvode kolesa je vysoustružená drážka, v ktorej je nasadený výmenný klinový remeň z gumotextilu, ktorý tvorí optimálny styčnú plochu medzi kolesom a pílovým pásom.

Vysokú presnosť rezu a životnosť pílového pásu zaručuje profesionálne trojstranné tvrdokovové vedenie pílového pásu vo vodiacich kockách a robustné uloženie všetkých rotačných častí. To všetko vedie dosiahnutie maximálnej presnosti rezu ako u profesionálnych strojov.

Základom stability stroje sú masívne oceľové pojazdové sekcie, zaisťujúce optimálne vedenie mosta ramena pílového pásu. Sú dostatočne dimenzované aj pre udávané maximálne priemery spracovávanej guľatiny a z praxe počítajú aj s veľmi tvrdými prevádzkovými podmienkami. Pojazdové sekcie sú osadené robustnými, výškovo nastaviteľnými uholníky a upínačmi kmeňa.

CTR 750 používa štandardné pílové pásy na drevo (35 x 0,9 mm), rovnaké ako u vyšších, plne profesionálnych modelov CTR 710, 800, 800 H a 1000 H / 40.

Výhodou stroja je, vzhľadom k nižšej obvodovej rýchlosti pílového pásu, aj možnosť použitia bimetalových pílových pásov 34 x 1,1 mm, štandardne používaných u pásových píl na kov. Hlavnou prednosťou je, že odpadá brúsenie a rozvádzanie zubov a nie je nutné k stroju zhotovovať brúsku pílových pásov a zariadenia pre rozvod zubov.

Nasadenie týchto pásov má svoje výhody pri malokapacitním, nárazovom používanie stroja, alebo pri delení špecifických materiálov, najmä vzácnych a exotických drevín. Bimetalový pílový pás na kov má mimoriadnu odolnosť, húževnatosť a tvrdosť zuba, ktorá prereže aj kovové materiály v kmeni ako klince, črep

Max. priemer kmene 750 mm
Max. šírka trámu (dosky) 640 mm
Max. zdvih pilového pásu 660 mm
Min. výška rezu   25 mm
Max. priechod ramenom 255 mm
Rezná dĺžka základnej sekcie 4,2 m
Min. dĺžka rezu 0,75 m
Dĺžka predĺžovacej sekcie 2,25 m
Celková dĺžka stroja vrátane vozíka 6.489 mm
Motor pilového pásu 5,5 kW
Motor pojazdu/zdvihu 0,18/0,37 kW
Max. rýchlosť pojazdu (dopredu/dozadu) 15 m/min.
Rozmery pilového pásu 4140 x 34 x 1,1 mm
Váha vozíku 396 kg
Celková váha stroje vrátane vozíku 689 kg
Váha predĺžovacej sekcie 106 kg

 

Predlžovací sekcie mobil 2,25 m

Rezná dĺžka jednej sekcie je 2,25 metra a je možné tieto sekcie vzájomne napájať. Umožňuje predĺženie celkovej rezné dĺžky u mobilných kmeňových pásových píl. Predlžovací sekcia je tvorená veľmi stabilný nosnou konštrukciou, na ktoré sú namontované pojazdové sekcie rovnakého prevedenia, aké sa nachádza na prepravnom vozíku. Predlžovací sekcia mobil je osadená štyrmi robustnými, plynule nastaviteľnými podpernými nohami. To zaručuje stabilitu ako pri nakladaní kmeňa a manipuláciu s kmeňom, tak pri samotnom rezaní. Predlžovací sekcie mobil tvorí samostatný celok. Z dôvodu hmotnosti nesmie byť prepravovaná na prepravnom vozíku. Musí byť prepravované samostatne, buď ako celok, alebo v demontovanom stave.

Regulácia chladenia pílového pásu

Systém chladenia je naviac osadený prietokovým elektromagnetickým ventilom, ktorý sa automaticky otvorí pri spustení pílového pásu. Pri zastavení pílového pásu sa ventil uzavrie. Výrazne šetrí spotrebu chladiaceho média a zároveň čas potrebný na jeho dopĺňanie.

navijak

Umožňuje naloženie kmeňa na vozík.

nakladacia rampa

Umožňuje naloženie kmeňa na vozík.

Mobilný držiak navijaka

Prídavný držiak navijaku šetrí Váš čas, ak často meníte dĺžku alebo kužeľovitosť rezaného kmeňa. Odpadá tým premiestňovanie základného držiaka navijaka.

obracač kmeňa

Pripojí sa na lanový navijak a slúži na uľahčenie otáčania kmeňa.

Páka k navalení kmeňa

Slúži ako pomôcka pre manipuláciu s kmeňmi a otáčania kmeňa na ráme stroja.

Upínač materiálu s výklopným uholníkom

Prídavné rameno upínače

Excentrický upínač

Pre ľahké a rýchle upínanie ohraneného reziva.

Ručný pákový mazací lis

Slúži na pravidelnej údržbe stroja podľa mazacieho plánu. Mazací lis v kovovom prevedení pre kartuše 400 g. Vybavený ohybnú tlakovou hadičkou.

Plastické mazivo LV 2-3

400 g kartušová náplň pre mazací lis.

Doska tvrdokovu 2 x 25 x 0,9 mm

Okrúhly tvrdokov 12 x 4 mm

Klinový remeň hnacieho kolesa SPB 1850 Klinový remeň napínacej kola B 17×1560 Lw

Žiadosť o cenovú ponuku