CTR 550

3110 x 27-35 x 0,9 mm

Posuv do rezu a späť – ručné
Výškové nastavovanie ramena – ručné
Ovládací panel – na pojazdnom mosta
Manipulácia s kmeňom – ​​ručné

Najmenší stroj v ponuke, je určený predovšetkým pre rezanie menších objemov reziva. Ideálne riešenie pre rodinné farmy, stolárske prevádzky alebo malé pilnice. Veľmi jednoduchý manuálny posuv do rezu a späť. Ovládací panel je umiestnený na pojazdnom moste ramena pílového pásu. To umožňuje počas rezu bližší kontakt obsluhy s rezaným materiálom. Výškové nastavenie sa vykonáva ručnou kľukou s nastaviteľnou stupnicou.

Masívne uložené hnacie koleso je cez klinový remeň poháňané profesionálnym elektromotorom, špeciálne vyvažovaným proti vibráciám. Celkový príkon stroja 4 kW zaručuje nízke prevádzkové náklady a jednoduché pripojenie k sieti.

Systém napínacieho kola sa pohybuje v masívnom liatinovom vedení, čo zaručuje dlhú životnosť a presnosť nastavenia i pri dlhodobom užívaní stroja.

Rameno je osadené hliníkovými obežnými kolesami s presným vyvážením proti vibráciám. V obvode kolesa je vysústružená drážka, v ktorej je nasadený výmenný klinový remeň z gumotextilu, ktorý tvorí optimálnu styčnú plochu medzi kolesom a pílovým pásom.

Vysokú presnosť rezu a životnosť pílového pásu zaručuje profesionálne trojstranné tvrdokovové vedenie pílového pásu vo vodiacich kockách a robustné uloženie všetkých rotačných častí. To všetko vedie dosiahnutie maximálnej presnosti rezu ako u profesionálnych strojov.

Základom stability stroja sú masívne oceľové pojazdové sekcie, zaisťujúce optimálne vedenie mosta ramena pílového pásu. Sú dostatočne dimenzované aj pre udávané maximálne priemery spracovávanej guľatiny a z praxe počítajú aj s veľmi tvrdými prevádzkovými podmienkami. Dĺžka rezu je u všetkých typov prakticky neobmedzená, podľa počtu inštalovaných sekcií. Pojazdové sekcie sú osadené robustnými, výškovo nastaviteľnými uholníkmi a upínačmi kmeňa.

CTR 550 používa štandardné pílové pásy na drevo (35 x 0,9 mm), rovnaké ako u vyšších, plne profesionálnych modelov CTR 710, 800, 800 H a 1000 H / 40.

Výhodou stroja je, vzhľadom k nižšej obvodovej rýchlosti pílového pásu, aj možnosť použitia bimetalových pílových pásov 27 x 0,9 mm, štandardne používaných u pásových píl na kov. Hlavnou prednosťou je, že odpadá brúsenie a rozvádzanie zubov a nie je nutné k stroju zhotovovať brúsku pílových pásov a zariadenia pre rozvod zubov.

Nasadenie týchto pásov má svoje výhody pri malokapacitním, nárazovom používanie stroja, alebo pri delení špecifických materiálov, najmä vzácnych a exotických drevín. Bimetalový pílový pás na kov má mimoriadnu odolnosť, húževnatosť a tvrdosť zuba, ktorá prereže aj kovové materiály v kmeni ako klince, črepiny, guľky …

Okrem bimetalového pásu na kov rozmeru 27 x 0,9 mm je možné použiť aj špeciálne bimetalový pás na drevo s rozmerom 34 x 0,9 mm, kde väčšia rozteč zubov umožňuje produktívne rezanie aj u veľkých priemerov kmeňov bežného európskeho dreva.

Modelový rad CTR predstavuje najmodernejšie trendy v konštrukcii kmeňových pásových píl s osobitným dôrazom na maximálnu presnosť a dlhodobú životnosť stroja pri minimálnych nákladoch.

Stroje sú koncipované originálnym stavebnicovým spôsobom, ktorý umožňuje ľahkú výmenu alebo nastavenie všetkých hlavných technologických uzlov a ich jednotlivých častí. To z dlhodobého hľadiska užívania stroje výrazným spôsobom znižuje náklady na údržbu a tiež skracuje servisné časy a znižuje tak doby odstávok vo výrobe.

Max. priemer kmeňa 550 mm
Max. šírka trámu (dosky) 400 mm
Max. zdvih pilového pásu 465 mm
Min. výška rezu   20 mm
Max. priechod ramenom 200 mm
Rezná dĺžka základnej sekcie 3,6 m
Dĺžka predlžovacej sekcie 2,25 m
Min. dĺžka rezu 0,9 m
Motor pilového pásu 4 kW
Rozmery pilového pásu 3110 x 27÷35 x 0,9 mm
Váha základnej verzie 280 kg
Váha predlužovacej sekcie 55 kg

Minimální hodnota hlavního jističe – 16 Amper

Predlžovací sekcie 2,25 m

V základe obsahuje: 3x dosadacej trámce, 1x uhlová opierka, 1x upínač materiálu
Ďalšie úchytné body: 1x uhlová opierka, 1x upínač materiálu

Ukazovateľ napnutie pílového pásu CTR

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na optimálnu hodnotu podľa tlakomeru a hlavne jeho kontrolu počas prevádzky stroja.
Počas rezu dochádza k zahrievaniu pílového pásu a z dôvodu tepelnej rozťažnosti k predĺženiu jeho celkovej dĺžky. Výsledkom je nedostatočné napnutie pásu, ktoré je jednou z hlavných príčin nerovného, vlnitého rezu.

Na ukazovateli tlakomeru ihneď vidíte pokles tlaku a vykonáte dopnutie pílového pásu. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný ako pre kvalitu rezu, tak i životnosť pílového pásu a celého stroja.

Páka k navalení kmeňa

Slúži ako pomôcka pre manipuláciu s kmeňmi a otáčania kmeňa na ráme stroja.

Regulácia chladenia pílového pásu

Systém chladenia je naviac osadený prietokovým elektromagnetickým ventilom, ktorý sa automaticky otvorí pri spustení pílového pásu. Pri zastavení pílového pásu sa ventil uzavrie. Výrazne šetrí spotrebu chladiaceho média a zároveň čas potrebný na jeho dopĺňanie.

Upínač materiálu s výklopným uholníkom

Prídavné rameno upínače

excentrický upínač

Pre ľahké a rýchle upínanie ohraneného reziva.

Ručný pákový mazací lis

Slúži na pravidelnej údržbe stroja podľa mazacieho plánu. Mazací lis v kovovom prevedení pre kartuše 400 g. Vybavený ohybnú tlakovou hadičkou.

Plastické mazivo LV 2-3

400 g kartušová náplň pre mazací lis.

Doska tvrdokovu 20 x 0,9 mm

Okrúhly tvrdokov 12 x 4 mm

Klinový remeň hnacieho kolesa SPB 1500 Klinový remeň napínacej kola B 17×1220 Li

Žiadosť o cenovú ponuku