CTR 550 E MOBIL

3110 x 27-35 x 0,9 mm

Posuv do rezu a späť – motorický
Výškové nastavovanie ramena – ručné
Ovládací panel – na pojazdnom mosta
Manipulácia s kmeňom – ​​ručné
Celková rezná dĺžka: 4,35 m

Stroj je osadený na stabilnom prepravnom vozíku, umožňujúcim jednoduchú prepravu stroja na miesto rezanie.

Celková váha modelu CTR 550 E mobil s prívesným vozíkom je 585 kg.

Skontrolujte si v technickom preukaze Vášho vozidla, akú maximálnu váhu môže mať prívesný vozík!

Prepravný vozík je vybavený šiestimi robustnými, plynule nastaviteľnými podpernými nohami. To zaručuje stabilitu ako pri nakladaní kmeňa a manipuláciu s kmeňom, tak aj pri samotnom rezaní. Jednoduché nakladanie kmeňa na ložnú plochu stroja pomocou manuálneho navijaku a dráhy pre navalení kmeňa (príslušenstvo). Prepravný vozík je homologovaný vrátane pojazdových sekcií, upínačov materiálu a výklopných uholníkov. Pri vybavení nového osvedčenia na STK je nutné z vozíka odstrániť pojazdový most s ramenom pílového pásu.

Jednoduchá demontáž a spätná montáž. Prepravný vozík je jednonápravový a nebrzdený. Súčasťou dodávky je aj nepremokavá plachta, chrániaci most s ramenom pílového pásu pred dažďom pri transporte alebo parkovanie. Pre bezpečné upevnenie je plachta vybavená okami a oceľovým lankom s koncovkami, umožňujúcimi použitie visiaceho zámku. Maximálna povolená rýchlosť je 130 km / hod.

Najmenší stroj v ponuke, je určený predovšetkým pre rezanie menších objemov reziva. Ideálne riešenie pre rodinné farmy, stolárske prevádzky alebo malé pilnice.

Tento model je oproti CTR 550 navyše vybavený strojovým posuvom do rezu a späť s plynulou reguláciou rýchlosti. To výrazne zvyšuje komfort obsluhy stroja a aj celkovú produktivitu. Posuv zaisťuje pomocou reťazového prevodu elektromotor so závitovkovou prevodovkou, riadený frekvenčným meničom. Rýchlosť jazdy sa mení jednoducho otáčaním kolieska potenciometra na ovládacom paneli. Koncové, dojazdové polohy sú proti nárazu zabezpečené automatickým spomalením a zastavením.

Ovládací panel je umiestnený na pojazdnom mosta ramena pílového pásu. To umožňuje počas rezu bližší kontakt obsluhy s rezaným materiálom. Výškové nastavenie sa vykonáva ručnou kľukou s nastaviteľnou stupnicou.

Základná reznú dĺžku je možné predĺžiť pomocou Predlžovacia sekcie mobil, viď. príslušenstvo.

Masívne uložené hnacie koleso je cez klinový remeň poháňané profesionálnym elektromotorom, špeciálne vyvažovanými proti vibráciám. Celkový príkon stroja 4 kW zaručuje nízke prevádzkové náklady a jednoduché pripojenie k sieti.

Systém napínacej kola sa pohybuje v masívnom liatinovom vedenia, čo zaručuje dlhú životnosť a presnosť nastavenie i pri dlhodobom užívaní stroja.

Rameno je osadené hliníkovými obežnými kolesami s presným vyvážením proti vibráciám. V obvode kolesa je vysoustružená drážka, v ktorej je nasadený výmenný klinový remeň z gumotextilu, ktorý tvorí optimálny styčnú plochu medzi kolesom a pílovým pásom.

Vysokú presnosť rezu a životnosť pílového pásu zaručuje profesionálne trojstranné tvrdokovové vedenie pílového pásu vo vodiacich kockách a robustné uloženie všetkých rotačných častí. To všetko vedie dosiahnutie maximálnej presnosti rezu ako u profesionálnych strojov.

Základom stability stroje sú masívne oceľové pojazdové sekcie, zaisťujúce optimálne vedenie mosta ramena pílového pásu. Sú dostatočne dimenzované aj pre udávané maximálne priemery spracovávanej guľatiny a z praxe počítajú aj s veľmi tvrdými prevádzkovými podmienkami. Pojazdové sekcie sú osadené robustnými, výškovo nastaviteľnými uholníky a upínačmi kmeňa.

CTR 550 používa štandardné pílové pásy na drevo (35 x 0,9 mm), rovnaké ako u vyšších, plne profesionálnych modelov CTR 710, 800, 800 H a 1000 H / 40.

Výhodou stroja je, vzhľadom k nižšej obvodovej rýchlosti pílového pásu, aj možnosť použitia bimetalových pílových pásov 27 x 0,9 mm, štandardne používaných u pásových píl na kov. Hlavnou prednosťou je, že odpadá brúsenie a rozvádzanie zubov a nie je nutné k stroju zhotovovať brúsku pílových pásov a zariadenia pre rozvod zubov.

Nasadenie týchto pásov má svoje výhody pri malokapacitním, nárazovom používanie stroja, alebo pri delení špecifických materiálov, najmä vzácnych a exotických drevín. Bimetalový pílový pás na kov má mimoriadnu odolnosť, húževnatosť a tvrdosť zuba, ktorá prereže aj kovové materiály v kmeni ako klince, črepiny, guľky …

Okrem bimetalového pásu na kov rozmeru 27 x 0,9 mm je možné použiť aj špeciálne bimetalový pás na drevo s rozmerom 34 x 0,9 mm, kde väčšia rozteč zubov umožňuje produktívne rezanie aj u veľkých priemerov kmeňov bežného európskeho dreva.

Modelový rad CTR predstavuje najmodernejšie trendy v konštrukcii kmeňových pásových píl s osobitným dôrazom na maximálnu presnosť a dlhodobú životnosť stroja pri minimálnych nákladoch.

Stroje sú koncipované originálnym stavebnicovým spôsobom, ktorý umožňuje ľahkú výmenu alebo nastavenie všetkých hlavných technologických uzlov a ich jednotlivých častí. To z dlhodobého hľadiska užívania stroje výrazným spôsobom znižuje náklady na údržbu a tiež skracuje servisné časy a znižuje tak doby odstávok vo výrobe.

Max. priemer kmeňa 550 mm
Max. šírka trámu (dosky) 400 mm
Max. zdvih pilového pásu 465 mm
Min. výška rezu   20 mm
Max. priechod ramenom 200 mm
Rezná dĺžka základnej sekcie 4,35 m
Min. dĺžka rezu 0,9 m
Dĺžka predĺžovacej sekcie 2,25 m
Celková dĺžka stroja vrátane vozíka 6.489 mm
Motor pilového pásu 4 kW
Motor pojazdu mosta ramena 0,18 kW
Max. rýchlosť pojazdu (dopredu/dozadu) 15 m/min.
Rozmery pilového pásu 3110 x 27÷35 x 0,9 mm
Váha vozíka 385 kg
Celková váha stroje vrátane vozíka 585 kg
Váha predĺžovacej sekcie 98 kg

Minimálna hodnota hlavného ističa – 16 Amper

Predlžovací sekcie mobil 2,25 m

Rezná dĺžka jednej sekcie je 2,25 metra a je možné tieto sekcie vzájomne napájať. Umožňuje predĺženie celkovej rezné dĺžky u mobilných kmeňových pásových píl. Predlžovací sekcia je tvorená veľmi stabilný nosnou konštrukciou, na ktoré sú namontované pojazdové sekcie rovnakého prevedenia, aké sa nachádza na prepravnom vozíku. Predlžovací sekcia mobil je osadená štyrmi robustnými, plynule nastaviteľnými podpernými nohami. To zaručuje stabilitu ako pri nakladaní kmeňa a manipuláciu s kmeňom, tak pri samotnom rezaní. Predlžovací sekcie mobil tvorí samostatný celok. Z dôvodu hmotnosti nesmie byť prepravovaná na prepravnom vozíku. Musí byť prepravované samostatne, buď ako celok, alebo v demontovanom stave.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu CTR

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na optimálnu hodnotu podľa tlakomeru a hlavne jeho kontrolu počas prevádzky stroja.
Počas rezu dochádza k zahrievaniu pílového pásu a z dôvodu tepelnej rozťažnosti k predĺženiu jeho celkovej dĺžky. Výsledkom je nedostatočné napnutie pásu, ktoré je jednou z hlavných príčin nerovného, vlnitého rezu.

Na ukazovateli tlakomeru ihneď vidíte pokles tlaku a vykonáte dopnutie pílového pásu. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný ako pre kvalitu rezu, tak i životnosť pílového pásu a celého stroja.

nakladacia rampa

Umožňuje naloženie kmeňa na vozík.

Regulácia chladenia pílového pásu

Systém chladenia je naviac osadený prietokovým elektromagnetickým ventilom, ktorý sa automaticky otvorí pri spustení pílového pásu. Pri zastavení pílového pásu sa ventil uzavrie. Výrazne šetrí spotrebu chladiaceho média a zároveň čas potrebný na jeho dopĺňanie.

navijak

Umožňuje naloženie kmeňa na vozík.

obracač kmeňa

Pripojí sa na lanový navijak a slúži na uľahčenie otáčania kmeňa.

Páka k navalení kmeňa

Slúži ako pomôcka pre manipuláciu s kmeňmi a otáčania kmeňa na ráme stroja.

Upínač materiálu s výklopným uholníkom

Prídavné rameno upínače

excentrický upínač

Pre ľahké a rýchle upínanie ohraneného reziva.

Ručný pákový mazací lis

Slúži na pravidelnej údržbe stroja podľa mazacieho plánu. Mazací lis v kovovom prevedení pre kartuše 400 g. Vybavený ohybnú tlakovou hadičkou.

Plastické mazivo LV 2-3

400 g kartušová náplň pre mazací lis.

Doska tvrdokovu 20 x 0,9 mm

Okrúhly tvrdokov 12 x 4 mm

Klinový remeň hnacieho kolesa SPB 1500 Klinový remeň napínacej kola B 17×1220 Li

Mobilný držiak navijaka

Prídavný držiak navijaku šetrí Váš čas, ak často meníte dĺžku alebo kužeľovitosť rezaného kmeňa. Odpadá tým premiestňovanie základného držiaka navijaka.

Prídavný držiak navijaku šetrí Váš čas, ak často meníte dĺžku alebo kužeľovitosť rezaného kmeňa. Odpadá tým premiestňovanie základného držiaka navijaka.

Žiadosť o cenovú ponuku