ARG 640 DCT S.A.F.

8100 x 54 x 1,6

Mohutná pásová píla s masívnym dvousloupovým uložením ramena pílového pásu, pohybujúcim sa na lineárnych vedeniach. To zaručuje vynikajúcu tuhosť celého systému a presný rez. Masívne rameno pílového pásu svojou modernou koncepciou umožňuje ako priemyselné delenie plných materiálov veľkých prierezov, tak i rezanie veľmi veľkých profilov, a to aj pri delení pod uhlom do 60 °. Robustná priemyselná pásová píla nachádza všeobecné uplatnenie vo všetkých náročných výrobných prevádzkach. Presný rez aj u veľkých prierezov zaručuje pílový pás s veľkosťou 54 x 1,6 mm. Je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí. Vo svojej kategórii sa stroj vyznačuje mimoriadne robustným podstavcom a systémom natáčania dvousloupového uloženie ramena a neobvykle veľkú ložnou plochou zveráku. To všetko zaručuje jedinečnú stabilitu, presnosť a životnosť.

Jednoduché intuitívne ovládanie na ergonomickom otočnom centrálnom paneli. Po prepnutí do manuálneho režimu je možné všetky funkcie ovládať aj samostatne. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom, ktorý umožňuje aj nastaveni potrebnej sily prítlaku zveráku. To všetko v spojení s hydraulicky ovládaným posuvom pílového pásu do rezu podstatne zvyšuje produktivitu rezania, zvlášť u veľkých sérií a delenie plných a vysoko akostných materiálov. Obe vodiace kocky pílového pásu sú osadené automatickou reguláciou prítlaku do rezu, čo výrazne zrýchľuje a spresňuje rez a zvyšuje životnosť pílového pásu. Po stlačení jediného spínača sa vykoná celý rezací cyklus – upnutie materiálu, štart pílového pásu a systému chladenia, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu a chladenia, zdvihnutie ramena do pôvodnej nastaviteľné polohy a rozopnutie zveráku. Hydraulický agregát umožňuje aj nastaveni potrebnej sily prítlaku zveráku. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti rezu a životnosti pílových pásov.

Bohatá výbava stroja v základnej verzii:

 • Obojstranná automatická regulácia prítlaku pílového pásu do rezu v závislosti na odpore rezaného materiálu.
 • Hydraulický posuv pohyblivé lišty vedenie pílového pásu podľa prierezu deleného materiálu ovládané z centrálneho panela.
 • Hydraulické napínanie pílového pásu, ovládané z centrálneho panelu, zaručuje optimálne napnutie a jeho kontrolu počas prevádzky stroja.
 • Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre jeho životnosť i presnosť rezu.
 • Elektricky poháňaný čistiaca kefka pílového pásu.
 • Automatický odvod triesok pomocou šnekového dopravníka.
 • Oplachovacie pištole.
 • Pre čo najľahší natáčanie ramena pri rezaní pod uhlom je otočný systém uložený na kuželíkových ložiskách.
 • Jednoduchá aretácia a nastaveni požadovaného uhla rezu na uhlové stupnici, alebo, ako príslušenstvo, digitálne snímanie uhla rezu.
 • Masívne plnozdvihový zverák zabezpečuje jednoduché, rýchle a spoľahlivé upnutie materiálu.
 • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručuje dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
 • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšuje dlhodobú životnosť stroja.
 • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
 • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s profesionálnym čerpadlom s možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách a ďalším nastaviteľnom vývodu, a oplachovacie pištoľou.
 • Vaňa emulzia s čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
 • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu. Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
 • Jednoduché ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacej prvkov (elektro aj hydraulika) na otočnom paneli.
90° -45° -60°
640 640 375
550 550 375
1100 x 550 710 x 550 375 x 550

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 7,5 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 1,1 kW
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 800 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 26 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 100 l
Rozmery stroja (min.) 3800 x 2500 x 2050 mm
Rozmery stroja (max.) 3800 x 2700 x 2700 mm
Hmotnosť stroja 4200 kg

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Poháňaný kefka – Štandardné vybavenie

Oceľový okružná kefka, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

Hydraulické napínanie – Štandardné vybavenie

Umožňuje pohodlné napnutie pílového pásu z centrálneho ovládacieho panela. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

Regulácia prítlaku – Štandardné vybavenie

Hydraulicky ovládaná obojstranná automatická regulácia prítlaku pílového pásu do rezu v závislosti na odpore rezaného materiálu. Výrazným spôsobom skracuje dobu rezu a predlžuje životnosť pílového pásu.

Šnekový dopravník triesok – Štandardné vybavenie

Zabezpečuje plynulý odvod triesok mimo stroj. Skracuje tým časy potrebné k čisteniu stroja, hlavne pri sériovom delení plných materiálov, kde vzniká veľké množstvo triesok.

Oplachovací pištole – Štandardné vybavenie

Slúži na čistenie pracovného priestoru stroja.

Hydraulické prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku. Zabezpečuje spoľahlivé upnutie pomocou hydraulicky ovládaného vertikálneho prítlaku, pracujúceho v cykle s celým strojom.

halogénová lampa

Zaručuje kvalitné osvetlenie pracovného priestoru stroja. Neoceniteľným pomocníkom hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov

laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

zobrazovanie uhlov

Digitálne snímanie a zobrazenie nastavovaného uhla rezu zaručuje rýchle a presné nastavenie požadovaného uhla. Hodnota sa zobrazuje na výraznom, ergonomicky umiestnenom disleji. Odporúčame hlavne pri častom delení pod uhlom.

Kontajner na triesky

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

Žiadosť o cenovú ponuku