ARG 520 DC S.A.F.

5770 x 41 x 1,3

Robustný dvojstĺpový poloautomat nachádza všeobecné uplatnenie pri priemyselnom delenie materiálu aj v tých najťažších a non stop prevádzkach. Mimoriadne tuhá konštrukcia ramena pílového pásu v kombinácii s jeho masívnym dvousloupovým uložením na lineárnych vedeniach, zaručuje vynikajúcu tuhosť celého systému a presný rez pri priemyselnom delení plných materiálov. Priemyselný pílový pás 41 x 1,3 mm je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí.

Optimálna upnutie materiálu počas rezu zaručuje plnozdvihový Dvojčeľusťové zverák, ktorý upína materiál pred i za rezom a pohybuje sa na lineárnych vedeniach. Zároveň s čeľusťou zveráku sa nastavuje aj pohyblivá vodiaci kocka pílového pásu a je tak vždy automaticky najbližšie rezu, čo prispieva k presnosti a rýchlosti rezu. Za rezom je zverák vybavený šmýkačkou materiálu. Držiak vodiacej kocky pílového pásu sa pohybuje tiež na lineárnom vedení. Po stlačení jediného spínača sa vykoná celý rezací cyklus – upnutie materiálu, štart pílového pásu a systému chladenia, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu a chladenia, zdvihnutie ramena do pôvodnej nastaviteľné polohy a rozopnutie zveráku.

Jednoduché intuitívne ovládanie pomocou dotykového displeja na ergonomickom centrálnom ovládacom paneli. Na displeji sa tiež nastavuje potrebná výška zdvihu ramena pílového pásu podľa prierezu deleného materiálu a umožňuje sledovať počet odrezaných kusov z nastavenej série. Na displeji sa počas rezu zobrazuje rýchlosť pílového pásu, rýchlosť klesania pílového pásu do rezu v mm / min., Zaťaženie hlavného motora a prípadné chybové hlásenia. Po prepnutí do manuálneho režimu je možné všetky funkcie ovládať aj samostatne. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom. Hydraulický agregát umožňuje aj nastaveni potrebnej sily prítlaku zveráku. Obe vodiace kocky pílového pásu sú osadené automatickou reguláciou prítlaku do rezu, ktorá výrazne zrýchľuje a spresňuje rez a zvyšuje životnosť pílového pásu. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti a rýchlosti rezu a životnosti pílových pásov. Veľký podstavec a celková masívna konštrukcia zaručujú mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov. Stroj je štandardne vybavený masívnym šnekovým dopravníkom triesok s motorom dole, pre ideálny odvod triesok. Jeho umiestnenie priamo pod rezom zabezpečuje optimálny odvod triesok. Triesky môžu byť odvádzané do plechového kontajnera s vyberateľnou odkvapkávacia vaňou (príslušenstvo). Kvalitné osvetlenie pracovného priestoru zaručuje výkonný LED pás s krytom.

  • Z dôvodu dosiahnutia maximálnej presnosti a produktivity je stroj určený len pre kolmé rezy.
  • Veľmi robustná konštrukcia stroja, tvorená masívnymi obrobkom a odliatky zo sivej liatiny, zaručuje bezpečné pohlcovanie vibrácií.
  • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
  • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšuje dlhodobú životnosť stroja.
  • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
  • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách a ďalších dvoch nastaviteľných vývodoch.
  • Vaňa emulzia s výkonným čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
  • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu.
  • Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
90°
520
500
700 x 480

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 4 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 920 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 25 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 30 l
Rozmery stroja (min.) 1020 x 2980 x 2330 mm
Rozmery stroja (max.) 1350 x 3610 x 2600 mm
Hmotnosť stroja 1720 kg

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Poháňaný kefka – Štandardné vybavenie

Oceľový okružná kefka, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

Šnekový dopravník triesok – Štandardné vybavenie

Zabezpečuje plynulý odvod triesok mimo stroj. Skracuje tým časy potrebné k čisteniu stroja, hlavne pri sériovom delení plných materiálov, kde vzniká veľké množstvo triesok.

Regulácia prítlaku – Štandardné vybavenie

Hydraulicky ovládaná obojstranná automatická regulácia prítlaku pílového pásu do rezu v závislosti na odpore rezaného materiálu. Výrazným spôsobom skracuje dobu rezu a predlžuje životnosť pílového pásu.

Oplachovací pištole – Štandardné vybavenie

Slúži na čistenie pracovného priestoru stroja.

LED lampa – Štandardné vybavenie

LED pás s krytom zaistí kvalitné osvetlenie pracovného priestoru. Neoceniteľný pomocník hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

Hydraulické prítlačné zariadenie

Masívne plnozvihové prítlačné zariadenie zaručuje optimálne vertikálne upnutie pri delení materiálov vo zväzku. Hydraulicky ovládaná prítlačná doska s nastaviteľnou výškou zdvihu je vedená na lineárnych vedeniach a upína materiál po celej dĺžke zveráku. Výška zdvihu, podľa veľkosti deleného materiálu, je jednoducho nastaviteľná na dotykovom display a upínanie je synchronizované s vertikálnym zverákom.

šmýkačka materiálu

Plynulo nadväzuje na teleso zveráku za rezom a umožňuje ľahké skĺznutiu odrezaných kusov do debny pri delení väčších sérií. Konštrukcia kĺzačky z 2 kusov zamedzuje odtekanie chladiacej kvapaliny mimo stroj.

hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

hydraulické napínanie

Umožňuje pohodlné napnutie pílového pásu pomocou ručnej hydraulickej pumpy na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

Signalizačné maják M2

Slúži na vizuálnej diaľkovej kontrole pracovného stavu stroja. Dvojfarebný maják je osadený LED svetlami s vysokou svietivosťou a viditeľnosťou zo všetkých smerov vďaka unikátnemu tvaru šošoviek.

Zelené svetlo – signalizácia pracovného režimu stroja, pílový pás je v reze. Po ukončení rezu a zastavenie pílového pásu sa svetlo vypne a signalizuje Vám tak, že je možné začať ďalšie rez.

Červené svetlo – signalizácia poruchy, napr. Prasknutý pílový pás, preťaženie hlavného motora, otvorený bezpečnostný kryt a iné závady vedúce k zastaveni stroja.

prídavný valček

Inštaluje sa namiesto kĺzačky materiálu za rezom. Uľahčuje posúvanie materiálu pri delení dlhých kusov.

Kužeľočelná prevodovka s motorom 5,5 kW

Kužeľočelná prevodovka so silnejším motorom 5,5 kW zvyšuje rezný výkon stroja. Vhodné pre vysoko produktívne rezanie plných húževnatých materiálov, napr. Nerezových ocelí.

Kontajner na triesky

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

Špeciálny suport s upínacie doskou

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

separátor triesok

Pozinkovaná, jemne perforovaná nádoba slúžiace pre efektívny zber pilín, ktoré prešli sitkom v podstavci. Táto nádoba je pri zaplnení ľahko vyberateľná a ľahko sa dá očistiť mimo stroj.

Magnetický separátor triesok

Pre obzvlášť jemné triesky, ktoré prešli sitkami v píle, slúži vysoko efektívny magnetický separátor. Šetrí čas čistenia a rozoberanie chladiace cesty a predlžuje životnosť chladiacej emulzie. Toto zariadenie je ľahko vyberateľné a ľahko sa dá očistiť mimo stroja jednoduchým vysunutím magnetických tyčí z puzdra.

Žiadosť o cenovú ponuku