ARG 330 DC S.A.F.

3870 x 34 x 1,1

Robustný dvojstĺpový poloautomat nachádza všeobecné uplatnenie pri priemyselnom delenie materiálu aj v tých najťažších a non stop prevádzkach. Úplne nová, prevratná koncepcia odliatku ramena píly a unikátny dizajn. Mohutné liatinové rameno je v kategórii dvousloupových pásových píl úplne výnimočné. V kombinácii s masívnym dvousloupovým uložením ramena, pohybujúcim sa na lineárnych vedeniach, zaručuje vynikajúcu tuhosť celého systému a presný rez pri priemyselnom delení plných materiálov. Priemyselný pílový pás 34 x 1,1 mm je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí.

Optimálna upnutie materiálu počas rezu umožňuje plnozdvihový, Dvojčeľusťové zverák, ktorý upína materiál pred i za rezom. Po stlačení jediného spínača sa vykoná celý rezací cyklus – upnutie materiálu, štart pílového pásu a systému chladenia, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu a chladenia, zdvihnutie ramena do pôvodnej nastaviteľné polohy a rozopnutie zveráku. Po prepnutí do manuálneho režimu je možné všetky funkcie ovládať aj samostatne. Jednoduché intuitívne ovládanie pomocou dotykového displeja na ergonomickom otočnom centrálnom ovládacom paneli. Na displeji sa tiež nastavuje potrebná výška zdvihu ramena pílového pásu podľa prierezu deleného materiálu. Ďalej umožňuje sledovať počet odrezaných kusov z nastavenej série a diagnostiku stroje (vstupy a výstupy na PLC, históriu porúch). Na displeji sa počas rezu zobrazujú rýchlosť pílového pásu, zaťaženie hlavného motora a prípadné chybové hlásenia. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom, ktorý umožňuje aj nastaveni potrebnej sily prítlaku zveráku. K rozsahoch-nej maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti a rýchlosti rezu a životnosti pílových pásov. Veľký podstavec a celková masívna konštrukcia zaručujú mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov.

Stroj je štandardne vybavený šnekovým dopravníkom. Jeho umiestnenie priamo pod rezom zabezpečuje optimálny odvod triesok. Zostava zveráku je v základnej verzii navyše osadená excentricky uloženým valčekom, ktorý umožňuje jednoduché manuálne prizdvihnutie materiálu nad ložnú plochu zveráka a tým jeho ľahké posúvanie. Za rezom je vybavený šmýkačkou materiálu. Kvalitné osvetlenie pracovného priestoru pomocou výkonného LED pásu s krytom.

  • Z dôvodu dosiahnutia maximálnej presnosti a produktivity je stroj určený len pre kolmé rezy.
  • Veľmi robustná konštrukcia stroja, tvorená masívnymi obrobkom a odliatky v šedej liatine, zaručuje bezpečné pohlcovanie vibrácií.
  • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
  • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšujú dlhodobú životnosť stroja.
  • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
  • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách a ďalších dvoch nastaviteľných vývodoch.
  • Vaňa emulzia s výkonným čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
  • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu.
  • Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
90°
330
310
360 x 310

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 3 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,12 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 855 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 25 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 30 l
Rozmery stroja (min.) 1450 x 2500 x 1950 mm
Rozmery stroja (max.) 1700 x 2500 x 2100 mm
Hmotnosť stroja 1170 kg

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Šmykľavka materiálu – Štandardné vybavenie

Plynulo nadväzuje na teleso zveráku za rezom a umožňuje ľahké skĺznutiu odrezaných kusov do debny pri delení väčších sérií. Konštrukcia kĺzačky z 2 kusov zamedzuje odtekanie chladiacej kvapaliny mimo stroj.

Oplachovací pištole – Štandardné vybavenie

Slúži na čistenie pracovného priestoru stroja.

Šnekový dopravník triesok – Štandardné vybavenie

Zabezpečuje plynulý odvod triesok mimo stroj. Skracuje tým časy potrebné k čisteniu stroja, hlavne pri sériovom delení plných materiálov, kde vzniká veľké množstvo triesok.

LED lampa – Štandardné vybavenie

LED pás s krytom zaistí kvalitné osvetlenie pracovného priestoru. Neoceniteľný pomocník hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

Hydraulické prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku. Zabezpečuje spoľahlivé upnutie pomocou hydraulicky ovládaného vertikálneho prítlaku, pracujúceho v cykle s celým strojom.

hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

doraz materiálu

Robustný doraz s 500mm stupnicou pre nastavenie požadovanej dĺžky deleného materialu.

poháňaný kefka

Oceľový okružná kefka, synchrónne poháňaný z hnacieho kolesa. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

poháňaný kefka

Oceľový okružná kefka, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou. Slúži na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom.

regulácia prítlaku

Hydraulicky ovládaná obojstranná automatická regulácia prítlaku pílového pásu do rezu v závislosti na odpore rezaného materiálu. Výrazným spôsobom skracuje dobu rezu a predlžuje životnosť pílového pásu.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

Signalizačné maják M2

Slúži na vizuálnej diaľkovej kontrole pracovného stavu stroja. Dvojfarebný maják je osadený LED svetlami s vysokou svietivosťou a viditeľnosťou zo všetkých smerov vďaka unikátnemu tvaru šošoviek.

Zelené svetlo – signalizácia pracovného režimu stroja, pílový pás je v reze. Po ukončení rezu a zastavenie pílového pásu sa svetlo vypne a signalizuje Vám tak, že je možné začať ďalšie rez.

Červené svetlo – signalizácia poruchy, napr. Prasknutý pílový pás, preťaženie hlavného motora, otvorený bezpečnostný kryt a iné závady vedúce k zastaveni stroja.

prídavné valčeky

Inštaluje sa namiesto kĺzačky materiálu za rezom. Uľahčuje posúvanie materiálu pri delení dlhých kusov.

Kontajner na triesky

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

Pre jednoduchú manipuláciu je kontajner opatrený kolieskami a výklopným zásobníkom na triesky.

Žiadosť o cenovú ponuku