ARG 300 PLUS S.A.F.

3150 x 27 x 0,9

Nový unikátny dizajn. Inovovaná verzia legendárnej, už 20 rokov vyrábané modelové rady ARG 300 sa úplne novým ramenom pílového pásu.

Najmodernejšie koncepcie odliatku ramena, ktorý je po celej dĺžke vo všetkých nosných častiach dutý a tvorí uzavretý profil. To zaručuje mimoriadnu tuhosť celého systému a maximálne presný rez a životnosť pílových pásov. V dutých častiach ramena sú ukryté všetky rozvody elektroinštalácie a chladiacej kvapaliny a tým sú chránené proti poškodeniu. Nový koncept ramena prináša tiež veľké zjednodušenie pri výmene pílového pásu alebo pri čistení vnútra ramena, kedy sa zadný kryt ramena jednoducho vyklopí na pántoch a zostane zaaretovanie v hornej polohe. Mimo úplne nového dizajnu ramena došlo aj k mnohým technickým úpravám a zmenám zlepšujúcich kvalitu, užívateľský komfort a životnosť stroja.

Mimoriadne robustná univerzálna pásová píla nachádza všeobecné uplatnenie od nepretržitých non stop prevádzok až po zámočnícke a údržbárske dielne. Priemyselný pílový pás 27 x 0,9 mm je vyrábaný v mnohých variantoch a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí. K viacúčelové využitie prispieva aj systém zveráku umožňujúci obojstranné plynulé nastavenie uhla rezu v rozsahu 60 ° vpravo a 45 ° vľavo. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom. Po stlačení jediného spínača sa vykoná celý rezací cyklus – upnutie materiálu, štart pílového pásu a systému chladenia, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu a chladenia, zdvihnutie ramena do pôvodnej nastaviteľné polohy a rozopnutie zveráku. To všetko v spojení s hydraulicky ovládaným posuvom pílového pásu do rezu podstatne zvyšuje produktivitu rezania, zvlášť u veľkých sérií a delenie plných a vysoko akostných materiálov. Po prepnutí do manuálneho režimu je možne všetky funkcie ovládať aj samostatne. Hydraulický agregát umožňuje aj nastavenie potrebnej sily prítlaku zveráku. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min., Čo výrazne prispieva aj k presnosti rezu a dlhšej životnosti pílových pásov. Veľký podstavec a masívne systém natáčania ramena s veľkými ložnými plochami zaručujú mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov.

 • Robustná konštrukcia stroja tvorená odliatky v šedej liatine zaručuje pohlcovanie vibrácií.
 • Moderná koncepcia ramena pílového pásu umožňuje veľké rezné rozsahy pri kolmých rezoch aj pri delení pod uhlom.
 • Jednoduchá aretácia a nastavenie požadovaného uhla rezu na uhlové stupnici s pevnými dorazmi pre 60 ° vpravo a 45 ° vľavo.
 • Otočný stôl sa otáča zároveň s pílovým pásom.
 • Nedochádza tým k zarezávanie pílového pásu do ložnej plochy zveráku.
 • Masívne zverák zaisťuje jednoduché a spoľahlivé upnutie materiálu.
 • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
 • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšujú dlhodobú životnosť stroja.
 • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
 • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách. Vaňa emulzia s čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
 • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu.
 • Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
 • Jednoduché ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov (elektro aj hydraulika) na podstavci stroja.
 • Stroj je vybavený nastaviteľným odklopným dorazom materiálu s 500mm stupnicou.
 • Odklopný systém bráni vzpriečenie rezaného materiálu.
90° -45° +45° +60°
300 220 240 155
290 195 225 150
375 x 190 240 x 100 240 x 160 150 x 150

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 2,2 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,05 kW
Motor hydraulického agregátu 400 V, 50 Hz, 0,55 kW
Rýchlosť pásu 15-90 m/min.
Pracovná výška zveráka 910 mm
Olej v hydraulickom systéme cca 25 l (ISO 6743/4-HM, DIN 51 524 část 2-HLP)
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 15 l
Rozmery stroja (min.) 1740 x   950 x 1560 mm
Rozmery stroja (max.) 2190 x 1870 x 2050 mm
Hmotnosť stroja 690 kg

Doraz materiálu – Štandardné vybavenie

Robustný doraz s 500mm stupnicou pre nastavenie požadovanej dĺžky deleného materialu.

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Šmýkačka materiálu

Plynulo nadväzuje na teleso zveráku za rezom a umožňuje ľahké skĺznutiu odrezaných kusov do debny pri delení väčších sérií. Konštrukcia kĺzačky z 2 kusov zamedzuje odtekanie chladiacej kvapaliny mimo stroj.

Hydraulické prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku. Zabezpečuje spoľahlivé upnutie pomocou hydraulicky ovládaného vertikálneho prítlaku, pracujúceho v cykle s celým strojom.

Halogénová lampa

Zaručuje kvalitné osvetlenie pracovného priestoru stroja. Neoceniteľným pomocníkom hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

Hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

Laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

oplachovacia pištoľ

Slúži na čistenie pracovného priestoru stroja.

Elektronické nastavení výšky zdvihu ramene

Pri štandardnom stroja sa výška zdvihu ramena nastavuje manuálne na stupnici umiestnenej na kĺbe stroja. V tomto prevedení je na kĺbe stroja umiestnený snímač. Ak nastavíte pred sériovým rezaním v manuálnom režime požadovanú výšku zdvihu ramena, potom po prepnutí stroja do poloautomatického režimu sa nastavená výška zdvihu ramena uloží do pamäte stroja. Po odrezaní materiálu sa rameno opäť automaticky zdvihne do nastavenej výšky zdvihu ramena.

Nerezová vaňa a separátor triesok

Robustný nerezová vaňa je nadštandardným doplnkom umožňujúci doplnenie stroja o separátor triesok. Separátor triesok je pozinkovaná, jemne perforovaná nádoba slúžiace pre efektívny zber pilín, ktoré prešli sitkom v podstavci. Táto nádoba je pri zaplnení ľahko vyberateľná a ľahko sa dá očistiť mimo stroj.

Nerezová vaňa a magnetický separátor triesok

Robustný nerezová vaňa je nadštandardným doplnkom umožňujúci doplnenie stroja o magnetický separátor triesok. Pre obzvlášť jemné triesky, ktoré prešli sitkami v píle, slúži vysoko efektívny magnetický separátor. Šetrí čas čistenia a rozoberanie chladiace cesty a predlžuje životnosť chladiacej emulzie. Toto zariadenie je ľahko vyberateľné a ľahko sa dá očistiť mimo stroja jednoduchým vysunutím magnetických tyčí z puzdra.

Žiadosť o cenovú ponuku