ARG 300 PLUS F

3150 x 27 x 0,9

Nový unikátny dizajn. Inovovaná verzia legendárnej, už 20 rokov vyrábané modelové rady ARG 300 sa úplne novým ramenom pílového pásu.

Najmodernejšie koncepcie odliatku ramena, ktorý je po celej dĺžke vo všetkých nosných častiach dutý a tvorí uzavretý profil. To zaručuje mimoriadnu tuhosť celého systému a maximálne presný rez a životnosť pílových pásov. V dutých častiach ramena sú ukryté všetky rozvody elektroinštalácie a chladiacej kvapaliny a tým sú chránené proti poškodeniu. Nový koncept ramena prináša tiež veľké zjednodušenie pri výmene pílového pásu, alebo pri čistení vnútra ramena, kedy sa zadný kryt ramena jednoducho vyklopí na pántoch a zostane zaaretovanie v hornej polohe. Mimo úplne nového dizajnu ramena došlo aj k mnohým technickým úpravám a zmenám zlepšujúcich kvalitu, užívateľský komfort a životnosť stroja.

Rameno pílového pásu sa dvíha ručne, posuv do rezu je vykonávaný vlastnou váhou ramena s možnosťou jemné plynulej regulácie škrtiacim ventilom olejového tlmiča. Po dokončení rezu sa pohon pílového pásu automaticky vypne. Pre ľahké zdvíhanie ramena je stroj vybavený nastaviteľnými ťažnými pružinami, umožňujúcimi nastavenie optimálnej sily potrebné pre zdvihnutie ramena podľa charakteru rezaného materiálu. K viacúčelové využitie prispieva aj systém zveráku umožňujúci obojstranné plynulé nastavenie uhla rezu v rozsahu 60 ° vpravo a 45 ° vľavo. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania teraz novo možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 15-90 m / min. To výrazne prispieva k rýchlosti a presnosti rezu a dlhšej životnosti pílových pásov. Veľký podstavec a masívne systém natáčania ramena s veľkými ložnými plochami zaručujú mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov.

 • Robustná konštrukcia stroja tvorená odliatky v šedej liatine zaručuje pohlcovanie vibrácií.
 • Moderná koncepcia ramena pílového pásu umožňuje veľké rezné rozsahy pri kolmých rezoch aj pri delení pod uhlom.
 • Otočný stôl sa otáča zároveň s pílovým pásom. Nedochádza tým k zarezávanie pílového pásu do ložnej plochy zveráku.
 • Jednoduchá aretácia a nastavenie požadovaného uhla rezu na uhlové stupnici s pevnými dorazmi pre 60 ° vpravo a 45 ° vľavo.
 • Masívne zverák s funkciou rýchloupínania zabezpečuje jednoduché a spoľahlivé upnutie materiálu.
 • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
 • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšujú dlhodobú životnosť stroja.
 • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom so závitovkovou prevodovkou.
 • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách.
 • Vaňa emulzia s čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
 • Jednoduché ovládanie pomocou ergonomicky umiestnených ovládacích prvkov (elektro aj hydraulika) na podstavci stroja.
 • Stroj je vybavený nastaviteľným odklopným dorazom materiálu s 500mm stupnicou.
 • Odklopný systém bráni vzpriečenie rezaného materiálu.
90° -45° +45° +60°
300 220 240 155
290 195 225 150
375 x 190 240 x 100 240 x 160 150 x 150

 

Hlavný motor 400 V, 50 Hz, 2,2 kW
Motor čerpadla 400 V, 50 Hz, 0,05 kW
Rýchlosť pásu 15 – 90 m/min.
Pracovná výška zveráka 910 mm
Nádrž chladiacej kvapaliny cca 15 l
Rozmery stroja (min.) 1740 x   950 x 1560 mm
Rozmery stroja (max.) 2180 x 1870 x 2050 mm
Hmotnosť stroja 625 kg

Doraz materiálu – Štandardné vybavenie

Robustný doraz s 500mm stupnicou pre nastavenie požadovanej dĺžky deleného materialu.

Frekvenčný menič – Štandardné vybavenie

Umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pílového pásu v rozmedzí 15-90 m / min. a tým nastavenie optimálnych rezných podmienok pre daný materiál.

Šmýkačka materiálu

Plynulo nadväzuje na teleso zveráku za rezom a umožňuje ľahké skĺznutiu odrezaných kusov do debny pri delení väčších sérií. Konštrukcia kĺzačky z 2 kusov zamedzuje odtekanie chladiacej kvapaliny mimo stroj.

Prítlačné zariadenie

Slúži na upnutie materiálu pri delení vo zväzku. Umožňuje jednoduché a spoľahlivé upnutie materiálu pomocou manuálneho vertikálneho prítlaku.

Halogénová lampa

Zaručuje kvalitné osvetlenie pracovného priestoru stroja. Neoceniteľným pomocníkom hlavne pri nedostatočnom osvetlení na pracovisku.

Hmlové mazanie

Vytvára olejovú hmlu, ktorá je vstrekovaná do oblasti rezu. Nahrádza použitie klasickej chladiacej emulzie, zvlášť pri delení profilových materiálov, kde môže dochádzať k únikom kvapaliny mimo stroj. Možnosť použitia aj ekologických olejov.

Laserové zameriavanie

Kvalitný priemyselný laser zobrazuje dráhu rezu na delenom materiálu. Výrazne uľahčuje, zrýchľuje a spresňuje nastavenie požadovanej dĺžky materiálu.

Ukazovateľ napnutie pílového pásu

Umožňuje presné napnutie pílového pásu na požadovanú hodnotu podľa tlakomeru a jeho kontrolu počas prevádzky stroja. Optimálne napnutie pílového pásu je zásadný pre životnosť pílového pásu aj kvalitu rezu.

Žiadosť o cenovú ponuku