OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 EUR bez DPH

ARG 600 DC S.A.F.

manualne
45
 

6200x41x1,3

 

 

 

 

Robustný dvojstĺpový poloautomat nachádza všeobecné uplatnenie pri priemyselnom delení materiálu aj v tých najťažších a non-stop prevádzkach.

Mimoriadne tuhá konštrukcia ramena pílového pásu v kombinácii s jeho masívnym dvousloupovým uložením na lineárnych vedeniach zaručuje vynikajúcu tuhosť celého systému a presný rez pri priemyselnom delení plných materiálov. Optimálne upnutie materiálu počas rezu zaručuje plnozdvihový zverák. Pre jednoduchší posuv materiálu je zverák na vstupe osadený excentrickým valčekom. Zároveň s čeľusťou zveráku sa na lineárnom vedení automaticky nastavuje aj pohyblivá vodiaca kocka pílového pásu. Je tak vždy najbližšie k rezu, čo prispieva k presnosti, rýchlosti rezu a životnosti pílového pásu. Obe vodiace kocky pílového pásu sú osadené automatickou reguláciou prítlaku do rezu. Tento systém sníma aktuálne zaťaženie pílového pásu a zaisťuje automatickú koordináciu ideálneho rezného tlaku a posuvu vzhľadom k aktuálnemu profilu deleného materiálu. To výrazne zrýchľuje, spresňuje rez a zvyšuje životnosť pílového pásu. Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 10-115 m/min. Stroj je osadený produktívnym pílovým pásom 41 x 1,3 mm, ktorý je vyrábaný v mnohých variantách a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí.

Jednoduché ovládanie na ergonomickom centrálnom ovládacom paneli.

Po upnutí materiálu sa po stlačení jediného spínača vykoná celý rezací cyklus - štart pílového pásu a systém chladenia, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu a chladenia, zdvihnutie ramena na nastavenú hodnotu nad materiál a rozopnutie zveráku. Po prepnutí do manuálneho režimu je možné všetky funkcie ovládať aj samostatne. Veľký podstavec a celková masívna konštrukcia zaručujú mimoriadnu stabilitu stroja i pri rezaní ťažkých obrobkov. V podstavci je vyberateľný zásobník na triesky, alebo môže byť stroj osadený hrabľovým dopravníkom triesok. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom. Hydraulický agregát umožňuje aj nastavenie potrebnej sily prítlaku zveráku. Hydraulické napínanie pílového pásu zaručuje jeho ideálne napnutie.

Z dôvodu dosiahnutia maximálnej presnosti a produktivity je stroj určený len pre kolmé rezy.
Veľmi robustná konštrukcia stroja tvorená masívnymi obrobkom zaručuje bezpečné pohlcovanie vibrácií.
Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšuje dlhodobú životnosť stroja.
Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom s kužeľočelnej prevodovkou.
Na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom slúžia oceľový okružná kefka, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou.
K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách a ďalších dvoch nastaviteľných vývodoch. Pre jednoduché čistenie stroja slúži oplachovacia pištoľ. Vaňa emulzia s obsahom cca 100 litrov s výkonným čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
Kvalitné osvetlenie pracovného priestoru pomocou výkonného LED pásu s krytom.
Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu. Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.

ARG 600 DC S.A.F.

  ARG 600 DC S.A.F.
  90°  
kruh 600  
ctverec 600  
obdelnik 600 x 680
 
 
   motor pas  kg 
ARG 600 DC S.A.F. 400 V / 4 kW 10–115 m/min. 1750 kg
       

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.