OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

0,00 EUR bez DPH

ARG 450 DC plus S.A.F.

hydraulicke
45_45_60
 

6420x41x1,3

 

 

 

 

Robustný dvojstĺpový poloautomat s obojstranným, automatickým natáčaním uhlov v rozsahu 45 ° vľavo a 60 ° vpravo.

Nachádza uplatnenie hlavne pri priemyselnom, obojstrannom delení materiálov pod uhlami. Automatické nastavovanie uhlov zaručuje vysokú produktivitu a presnosť stroja. Vo svojej kategórii sa stroj vyznačuje veľmi robustným systémom obojstranného natáčania dvousloupového uloženie ramena pílového pásu s automatickou hydraulickou aretáciou a s veľkou ložnou plochou zveráku. Mimoriadne tuhá konštrukcia ramena pílového pásu v kombinácii s jeho masívnym dvousloupovým uložením na lineárnych vedeniach zaručuje vynikajúcu tuhosť celého systému a presný rez. Optimálne upnutie materiálu počas rezu pomocou plnozdvihového zveráka v kombinácii s plnozdvihovým, vertikálnym upínaním v štandardnej výbave.
Pre optimálne delenie profilov je pílový pás sklonený k ložnej ploche zveráku 3°. To zaručuje optimálny záber zubov, lepší rezný výkon, vyššiu kvalitu rezu a pozvoľný vstup a výstup pílového pásu pri rôznych prierezoch materiálu. Ale stroj si bez problémov poradí aj s priemyselným delením plných materiálov. Zároveň s čeľusťou zveráku sa na lineárnom vedení automaticky nastavuje aj pohyblivá vodiaca kocka pílového pásu a to aj pri delení pod uhlom. Je tak vždy najbližšie rezu, čo prispieva k presnosti a rýchlosti rezu. Obe vodiace kocky pílového pásu sú osadené automatickou reguláciou prítlaku do rezu. Tento systém sníma aktuálne zaťaženie pílového pásu a zaisťuje automatickú koordináciu ideálneho rezného tlaku a posuvu vzhľadom k aktuálnemu profilu deleného materiálu. To výrazne zrýchľuje a spresňuje rez a zvyšuje životnosť pílového pásu.
Na dosiahnutie maximálnej produktivity rezania prispieva aj možnosť nastavenia optimálnej rýchlosti pílového pásu pomocou frekvenčného meniča v rozsahu 10-115 m/min. To výrazne ovplyvňuje presnosť a rýchlosť rezu a životnosť pílových pásov. Stroj je osadený produktívnym pílovým pásom 41x1,3 mm, ktorý je vyrábaný v mnohých variantách a umožňuje priemyselné delenie širokej škály materiálov, vrátane nerezu alebo nástrojových ocelí.

Jednoduché intuitívne ovládanie pomocou dotykového displeja na ergonomickom centrálnom ovládacom paneli.

Po zadaní na dotykovom displeji je rýchle automatické natočenie na požadovaný uhol s presnosťou plus, mínus 0,2°. Rýchlosť natočenia na 45° je cca. 10 sekúnd a na 60° je 15 sekúnd. Po stlačení jediného spínača sa vykoná celý rezací cyklus - natočenie ramena na požadovaný uhol, upnutie materiálu, štart pílového pásu a systém chladenia, prevedenie rezu, zastavenie pílového pásu a chladenia, zdvihnutie ramena tesne nad materiál a rozopnutie zveráku. Ďalej umožňuje sledovať počet odrezaných kusov z nastavenej série a diagnostiku stroja (vstupy a výstupy na PLC, história porúch). Na displeji sa počas rezu zobrazujú rýchlosť pílového pásu, zaťaženie hlavného motora a prípadné chybové hlásenia. Po prepnutí do manuálneho režimu je možné všetky funkcie ovládať aj samostatne. Veľký podstavec a celková masívna konštrukcia zaručujú mimoriadnu stabilitu stroja aj pri rezaní ťažkých obrobkov. V podstavci je vyberateľný zásobník na triesky, alebo môže byť stroj osadený hrablovým dopravníkom triesok. Stroj je vybavený výkonným priemyselným hydraulickým agregátom. Hydraulický agregát umožňuje aj nastavenie potrebnej sily prítlaku zveráku. Hydraulické napínanie pílového pásu zaručuje jeho ideálne napnutie.

  • Veľmi robustná konštrukcia stroja tvorená masívnymi obrobkom zaručuje bezpečné pohlcovanie vibrácií.
  • Veľký priemer obežných kolies a precízne trojstranné tvrdokovové vedenie zaručujú dlhodobú životnosť pílového pásu a presnosť rezu.
  • Naddimenzované uloženie obežných kolies, systému napínacieho kolesa a všetkých rotačných častí zvyšuje dlhodobú životnosť stroja.
  • Tichý a bezúdržbový pohon pílového pásu je zaistený priemyselným elektromotorom s kužeľovočelnou prevodovkou.
  • Na odstraňovanie triesok z pílového pásu za rezom slúži oceľový okružný kartáč, poháňaný priemyselným motorom sa závitovkovou prevodovkou.
  • K stroju je zapojený kompletný chladiaci systém s výkonným čerpadlom a možnosťou samostatnej regulácie prietoku na oboch vodiacich kockách.
  • Pre jednoduché čistenie stroja slúži oplachovacia pištoľ. Vaňa emulzie s obsahom cca 100 litrov s výkonným čerpadlom je umiestnená v podstavci stroja.
  • Kvalitné osvetlenie pracovného priestoru pomocou výkonného LED pásu s krytom.
  • Kontrola správneho napnutia alebo pretrhnutie pílového pásu. Pri pretrhnutí pílového pásu sa stroj automaticky vypne.
 

ARG 450 DC plus S.A.F.
ARG 450 DC plus S.A.F.

 ARG 450 DC plus S.A.F.
  90° -45° +45° +60°
kruh 450 450 450 320
ctverec 450 450 450 320
obdelnik 620x450 450x410 450x450 320x450
   motor pas  kg 
  ARG 450 DC plus S.A.F. 400 V / 4,0 kW 10 – 115 m/min. 3600 kg
         
 
 
 

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.